Říjen 2010


L. J. Smith- Upíří deníky Probuzení I.

27. října 2010 v 9:26 | kája |  Vampire
.

Elen je nejkrásnější dívkou školy a dvoření všech chlapců přijímá jako královna. Nový kluk, krásný a tajemný Stefan, ji však ignoruje a dokonce se jí vyhýbá. O to víc ho Elen chce získat! To se podaří teprve na školním plese, kdy Elen padne do rukou násilnické partičky a Stefan ji zachrání. Oba se rychle sblíží a Stefan jí prozradí svoje tajemství. Je totiž upír. Díky magickému amuletu může pobývat na denním světle a živí se jen zvířecí krví, ale to na věci nic nemění. Elen se vyhýbal proto, že se velice podobá jeho dávné lásce Katherine, kvůli níž se stal upírem a niž by rád zapomněl. Kvůli ní se totiž smrtelně rozhádal se svým bratrem Damonem, z kterého Katherine také udělala upíra.
Ve městě se však udála řada podivných násilností a dokonce došlo i k vraždě. Obyvatelé podezírají tajnůstkářského Stefana, ten se však obává, že na scénu vstoupil jeho zlý bratr.

Info o knize:
Název: Upíří deníky: Probuzení
Autorka: L. J. Smith
Nakladatel: FRAGMENT
248stran, 199 Kč

Patricia Briggs- Hurog Duology

27. října 2010 v 9:10 | kája |  Knihy bez datumu vydání- prozatím
.

Toto je dvou-edice.
Dragon Bones je samostatný příběh, který hezky řeší hlavní spiklenecké nitě.
Dragon Blood závisí na čtenáři, zda-li má nějaké poznatky o světě a událostech odkazů z předchozí knihy, a je nejlepší čtení po Dragonovi Bones.

Opět se zaměřuji na knihy od Patricie Briggs. Bohužel zase tyto dvě serie jsou dostupné pouze v angličtině. U nás se opět ještě neplánují.
V celém, článku se opět můžete podívat na všechny knihy.

Patricia Briggs- Raven Duology

27. října 2010 v 8:52 | kája |  Knihy bez datumu vydání- prozatím

.
High Fantasy
Tato série je dána v nastavení medeival, s malými klany cikánů jako lidí, kteří často mají kouzelné talenty. Tato série se zaměří na vysloužilého bojovníka Tier, jeho manželku cestovatelku, Seraph, a na jejich rodinu. První kniha se čte skoro sama a uvádí nás do jakési problematiky. A rozhodně autorka doporučuje nejprve si přečíst první knihu, protože jsou po tom těžkosti pochopit knihu druhou.

Tato fantasy serie ještě u nás nevyšla. A zatím jsem nenašla žádné informace, zda-li by uvažovali u nás v ČR o vydání této serie.
Jinak Patricii Briggs můžete znát jako autorku Mercy Thomson.
Já osobně doufám, že to jednou u nás vydají, protože to vypadá hodně dobře.P. C. Castová- Škola noci: Popálená VII. (červen 2011)

25. října 2010 v 10:45 | kája |  Knihy s datumem vydání
.
Sedmé pokračování Škola noci. Jak to tentokrát se Zoe dopadne?

Věci sa vyvinuly doslova katastrofálně. Zoeyina duše se roztříštila na kousky. Touží zůstat v Druhém světě navěky, daleko od všech problémů a zlomeného srdce. Čas rychle plyne a s každou hodinou je jasnější, že šance na Zoeyine procitnutí se zmenšují. Jen jedna žijící bytost by ji mohla privést zpět - Stark musí najít způsob, jak to zpravit. Velká upírská rada tvrdí, že on sám musí zemřít, aby se Zoey vrátila. Pochybnosti však zůstavají - co když se to nepodaří? A čas stále plyne... Už jen posledných sedm dní...


Stevie Rae musí mezitím řešit vlastní problémy, které mu brání pomoct Zoey. Drsná červená mláďata rozehráli vlastní hru a před následkama je nebude moci ochránit ani Stevie Rae. Tajemství, které ukrývá, může pomoct přivést Zoey zpět, ale zároveň je vážnou hrozbou pro její vlastní svět.


V středu celého zmatku je Aphrodita - bývalé mládě, maximální čarodějka z pekla. Dostala od bohyně dar vizí o budoucích hrozbách (jestli se to dá nazvat darem), jenže tentokrát se bohyně Nyx očividně rozhodla promluvit prostředníctvím Aphrodite, ať se jí to líbí nebo ne. I Aphrodite může mít velký vliv na to, jestli se Zoeyina duše vrátí. Její priority a věrnost se však můžou vydat jakýmkoli směrem.


Tři děvčata zahrávající si s ohněm. Jestli si nedají pozor, každý se popálí...

P. C. Castová- Škola noci: Pokoušená VI.

25. října 2010 v 10:31 | kája |  Vampire
Šesté pokračování Zoe ve škole noci.

Po tom, jak Zoey za pomoci svých přátel zahnala nesmrtelnou bytost a padlou veleknězku zachránila Starkův život, kousla Heatha, řešila problémy s Erikem a skoro umřela, by si člověk myslel, že Zoey konečně dostane možnost si odpočinout. Bohužel, veleknězku v zácviku a její partu žádna pauza v nejbližší době nečeká. Migrény Zoey způsobují nejen tři kluci (z kterých jeden je atraktivní Bojovník a díky zvláštnímu propojení dokáže vycítit Zoeyine pocity), ale také šířící se temná sila ukrytá v bludišti tunelů. Zoey začína být přesvědčená o tom, že Stevie Rae skrývá více než jen skupinu nepřizpůsobivých červených mláďat. Afroditiné vize ji varují, aby sa držela daleko od Kalonu a jeho temného kouzla, no zároveň ukazují, že Zoey jediná má silu premoct ho. Brzy vysvitne, že Zoey nemá na výběr: musí jít za Kalonom dobrovolně a pokusit se definitivně ho porazit. Bude mít však nakonec odvahu ohrozit svůj život, srdce a duši?

Akademie Evernight I.- ukázka

5. října 2010 v 22:28 Ukázky z knih
Rozběhla jsem se východním směrem a snažila jsem se rychle dostat od Evernightu co nejdál. Má noční můra mě nepřestávala pronásledovat. To místo mě děsilo k smrti. Když od něj uteču, můj strach zmizí. Zastavila jsem se, prudce oddechovala a otočila se, abych zjistila, jak jsem daleko...
A najednou jsem ho uviděla. Asi padesát metrů ode mě stál zpola zahalen mlhou muž v dlouhém, tmavém kabátě. V okamžiku, když jsem ho spatřila, se rozběhl směrem ke mně.
Až v tu chvíli jsem poznala, co je opravdový strach. Byla jsem v šoku, jako kdyby mě někdo polil ledovou vodou, a zjistila jsem, jak rychle dokážu doopravdy utíkat. Nekřičela jsem. Nemělo to smysl, protože jsem utekla do lesa, aby mě nikdo nenašel, což byla ta nejhloupější věc, kterou jsem kdy udělala, a vypadalo to, že i poslední. Ani jsem si sebou nevzala mobilní telefon, protože tu stejně nebyl signál. Nebyl tu nikdo, kdo by mě mohl zachránit. Musela jsem běžet jako o život.

Claudia Grey- Akademie Evernight: Posmrtný život IV.

5. října 2010 v 21:22 | kája |  Vampire
.

Čtvrté pokračování Akademie Evernight přináší další dobrodružství Lucase a Biancy.

Bianca a Lucas vždy věřili, že by mohli spolu zůstat navždy. Ale když osud zasáhne proměnou Biancy na přízrak a Lucase na upíra- vše dostává najednou úplně jiný směr.
Pronásleduje ho jeho nutkavá potřeba zabíjet, proto se Lucas rozhodne jít jen na jediné místo, kde může najít pomoc- Evernight. Bianca je odhodlána zůstat s ním.
Bohužel Evernight se stal jeden z nejnebezpečnějších míst, ale Bianca získává velkou moc.
BItva mezi upíry a přízraky, kde Bianca a Lucas musí čelit nové realitě.
Život na ně pořád uvrhá samé špatné příhody, budou schopni je zvládnout i v posmrtném životě?

Claudia Grey- Akademie Evernight: Přesýpací hodiny III.

5. října 2010 v 20:31 | kája |  Vampire
.

Třetí pokračování upírské akademie Evernight. Jak to dopadne s Biancou a Lukasem?


Bianca obětuje vše, jen aby mohla být s Lucasem.
Po útěku z akademie Evernight, internátní školy pro upíry, najdou Bianca a Lucas útočiště u Černého kříže, sdružení fanatických lovců upírů. Bianca musí skrývat své nadpřirozené schopnosti, aby nepřišla o život. Ale když Černý kříž zajme jejího přítele upíra Baltazara, ztratí hra na schovávanou smysl.
Bianca a Lucas musejí znovu prchat, a to nejen před Černým křížem, ale také před mocnými vůdci z Evernightu. Ale i kdyby utekli až na konec světa, Bianca nemůže uniknout svému osudu.
Bianca celý život věřila, že jejich láska přežije vše… ale přečká i to, co musí nevyhnutelně přijít?

Info o knize:
Název: Akademie Evernight: Přesýpací hodiny
Autorka: Claudia Grey
Nakladatel: Egmont
349 Kč

Claudia Grey- Akademie Evernight: Hvězdopravec II.

5. října 2010 v 20:25 | kája |  Vampire
.

Akademie Evernight: exkluzivní internátní škola pro nejkrásnější a nejnebezpečnější studenty na světě- uíry. Bianca, která se narodila dvěma upírům, odedávna věděla, že jejím osudem je stát se jednou z nich.
Ale Bianca se zamilue do Lucase- lovce upírů, který přísahal, že vymýtí její druh z povrchu Země. Jakmile byla na akademii odhalena jeho pravá totožnost, musel uprchnout.
Přestože Bianca a Lucas nemohou být spolu, nechtějí se jeden druhého vzdát. Bianca je ochotná udělat všechno pro to, aby Lucase znovu viděla, i když  to znamená střetnutí s lovci upírů z Černého kříže.
Bianca však není jediná, kdo má tajemství. Když na Evernight vrhne mocná síla, která Biance zřejmě usiluje o život, dozví se Bianca o sobě šokující pravdu!


Info o knize:
Název: Akademie Evernight: Hvězdopravec
Autorka: Claudia Grey
Nakladatel: Egmont
320 stran, 349 Kč

Claudia Grey- Akademie Evernight I.

5. října 2010 v 20:09 | kája |  Vampire
.

Bianca chce utéct z domova. Rodiče ji odvezli z městečka, kde žila celý dosavadní život, a zapsali ji na akademii Evernight, strašidelnou internátní školu, kam chodí studenti, kteří jsou až příliš dokonalí: krásní, bohatí a bezohlední. Bianca ví, že mezi ně nezapadne. Potom pozná Lucase. Je jiný než ostatní, neuznává snobská školní pravidla a dokáže se svým bezohledným spolužákům postavit. Přestože Lucas Biancu varuje sám před sebou, vzniká mezi nimi pouto, kterému ani jeden z nich nedokáže vzdorovat. Bianka by dala v sázku vše, jen aby mohla být s Lucasem, ale temná tajemství jsou nevyhnutelně předurčena k tomu, aby je od sebe odtrhla… a otřásla vším, v co Bianca až dosud věřila.

Info o knize:
Název: Akademie Evernight
Autorka: Claudia Grey
Nakladatel: Egmont
304 stran, 349 Kč

Zrovna tuto sérii knih čtu

P. C. Castová- Škola noci: Pronásledovaná V.

4. října 2010 v 17:12 | kája |  Vampire
.

Páté pokračování Škola noci


Proroctví se naplnilo, padlý anděl uvězněný po celá tisíciletí v hlubinách země se osvobodil a Zoey Redbirdové a jejím kamarádům nezbývá než utéct ze Školy noci. V podzemních chodbách pod opuštěným nádražím budou v bezpečí před hrůzami, které se odehrávají na povrchu - ale nedostali se jen z jednoho maléru do druhého? Nevyzpytatelná červená mláďata mají svá tajemství, ve tmě se skrývá cosi neviditelného, objevují se další záhadné prorocké básně a Zoey pronásledují podivné, až příliš živé noční můry. Když se však nakonec Zoey ocitne v opravdovém ohrožení života, může za to docela obyčejná žárlivost. Dokáže se budoucí velekněžka postavit pradávnému zlu a vyřešit svoje komplikované vztahy, nebo se do toho jako správná puberťačka jen zamotá ještě víc? Není totiž vůbec jednoduché poznat, kdo je přítel a kdo nepřítel


P. C. Castová- Škola noci: Nezkrotná IV.

4. října 2010 v 16:55 | kája |  Vampire
.

Zoey Redbirdová, nejnadanější upíří mládě na světě, se zapletla se třemi kluky najednou, ale nakonec jí nezůstal žádný a kamarádi s ní nemluví. Navíc se Škola noci proměnila v nebezpečné místo. Nocí se totiž začínají pohybovat podivné stíny a školním areálem se stále častěji rozléhá zlověstné skřehotání. Zoey proto nezbývá než pokusit se naštvané kamarády usmířit. Její snahu však může snadno zkomplikovat záhadný nový spolužák, který ji až příliš přitahuje. Když do hry vstoupí děsivé proroctví, začíná Zoey chápat, že vše bylo pouhou předehrou událostí, jež mají kořeny ve stovky let starých indiánských legendách, a že se musí stát skutečnou hrdinkou a připravit se na boj se zlem, které může být daleko silnější než ona.


Info o knize:
Název: Škola noci: Nezkrotná
Anglicky: Untamed
Autorka: P. C. Castová
Nakladatel: Knížní klub
336 stran, 299 KčP. C. Castová- Škola noci: Vyvolená III.

4. října 2010 v 16:48 | kája |  Vampire
.
Učednice velekněžky Zoey Redbirdová má spoustu problémů. Zaprvé si myslí, že narozeniny a Vánoce by se neměly míchat dohromady, i když se oslavenec narodil čtyřiadvacátého prosince. Zadruhé se zapletla se třemi kluky naráz. Zatřetí si začíná až podezřele rozumět s nejotravnější holkou na škole, kterou její ostatní kamarádi nemůžou ani cítit. Nejvíc ji však trápí, co se děje s její nejlepší přítelkyní. Stevie Rae možná vstala z mrtvých, ale změnila se - tak moc, že už pro ni nejspíš neexistuje cesta zpět. Jenomže tomu Zoey prostě nechce věřit, a proto začíná zoufale spřádat plány na její záchranu. Všechno ovšem musí stranou, když Školou noci otřese hrůzná vražda...
V třetím díle série Škola noci sledujeme další trable budoucí upírky Zoey Redbirdové, kterou - podobně jako v předchozích částech, Označené a Zrazené - ani báječné nadpřirozené schopnosti neuchrání před bolestnými omyly a průšvihy dospívání.

Info o knize:
Název: Škola noci: Vyvolená
Anglicky: Chosen
Autorka: P. C. Castová
Nakladatel: Knížní klub
272 stran, 299 Kč


P. C. Castová- Škola noci: Zrazená II.

4. října 2010 v 16:39 | kája |  Vampire
.

Zoey Redbirdová si pomalu zvyká na upíří Škole noci a svědomitě se připravuje na roli předsedkyně elitní studentské organizace Dcery temnoty. Konečně má pocit, že někam patří, a dokonce má i chlapce. Možná i dva... Městem Tulsa však náhle otřese zmizení středoškolského fotbalisty, a když se jeho mrtvola najde poblíž areálu upíří školy, instinkt Zoey napovídá, že je to teprve začátek něčeho skutečně zlověstného.
Jako obvykle se nemýlí. Brzy přibude další hrůzná vražda, podezření padá na upíry a možná není tak docela neopodstatněné… Zoey proniká stále hloub do spleti intrik, ale zjišťuje, že je toho na ni příliš. To ale ještě netuší, že se její nejbližší zanedlouho ocitnou ve smrtelném nebezpečí a někoho z nich prostě zachránit nedokáže.
Zrazená přináší pokračování příběhu o napínavém osudu budoucí upíří velekněžky Zoey, který započal v Označené, první části světově úspěšné a populární Školy noci.

Info o knize:
Název: Škola noci: Zrazená
Anglicky: Betrayet
Autorka: P. C. Castová
Nakladatel: Knížní klub
320 stran, 299 Kč