Leden 2011

Bernhard Hennen- Světlo elfů - kniha II.

25. ledna 2011 v 21:54 | kája |  Fantasy
.

Celé věky rozhodovali o osudech světa, ale teď se zdá, že světlo elfů pohasíná. Jen královna Emerelle a její mistr šermíř Ollowain se postaví mocným trolům na odpor. Když Emerelle silou své magie zničí jednu z albských stezek a tisíce trolích válečníků se zřítí do nicoty, zdá se být říše elfů zachráněna. Ale roztrženou zlatou sítí pronikají do srdce říše temné stíny. Stíny, které ohrožují všechny národy Albenu.

Info o knize:
Název:  Světlo elfů - kniha II.
Původní název: Elfenlicht
Autorka: Bernhard Hennen
Nakladatel: Fantom Print
304 stran, 249 Kč

Světlo elfů - kniha II. - ukázka

25. ledna 2011 v 21:54 | kája |  Ukázky z knih
O chvíli později uvedl Alvias do trůnního sálu postavu v dlouhé černé kutně. Tvář strážce vědění zůstávala skryta ve stínu kápě. Uctivě se zastavil deset kroků od trůnu. Hofmistr se držel vedle něj. "Víte, proč přicházím, paní?"
"Ano. Udivuje mě ovšem, proč přicházíš tak pozdě."
"Vydal jsem se za zloději okamžitě, paní."
Emerelle se zarazila. Reilifovi to trvalo patnáct let. Neuvědomoval si to snad? Rozhodla se ponechat si tuto informaci zatím pro sebe. "Přicházíš kvůli knize Cesty Albů, kterou napsal můj bratr Meliander."
"Přesně tak, paní. Žádám spravedlnost. Oba zloději věděli, jaké zákony v knihovně platí a jaký trest je čeká, pokud odcizí naše díla. Iskendrie je otevřela všem a většinou našim návštěvníkům dovolujeme, aby si pořídili opisy každého textu, který si přejí vidět. Nicméně proti krádeži knih postupujeme s veškerou tvrdostí."
"Bráníte se s toutéž vehemencí také proti tomu, aby se do vašich sbírek nedostávaly kradené věci? Nebo platí v tomto směru v Iskendrii dvojí měřítko?"

Světlo elfů - kniha I - ukázka

25. ledna 2011 v 21:53 | kája |  Ukázky z knih
Skanga se zahleděla branou do tmy. Cesta před nimi zářila teplým zlatem.Viděla ji jinak než zástupy válečníků, které se po ní vydají. Její magické oko rozeznávalo pravou podstatu stezky. Podobně jako tlusté lano byla spletena ze stovek vláken. Jen Albové dokázali využívat magii k tak podivuhodným kouzlům.
Nadšení, se kterým mladí bojovníci zaútočili, v sobě mělo něco nakažlivého. Mohou dnes zvítězit! Proč čekat roky?
Skanga zvedla hůl kolmo do vzduchu. "Vpřed, děti moje, jak vám nařizuje král! Rychleji! Povedu vás do srdce zkázy. Ke královskému sídlu Emerelle!" Po Branbartově boku se zařadila do zástupu útočníků.
První krok branou vyžadoval největší odvahu. Opouštěli pevnou zem, aby vkročili na stezku, skládající se z pouhého světla. Skanga tak učinila už stokrát, pokaždé se ale musela znovu přemáhat, aby se odhodlala plně se spolehnout na kouzlo Albů. Věděla lépe než kdo jiný, co to znamená vkročit do nicoty, do oné temnoty, která ležela za tenkým předivem magie.
Šamanka si podezíravě prohlížela řídkou síť z modrých a zelených siločar, která se ochranitelsky klenula nad zlatou stezkou. Modrá, tato barva magie, zůstala Skanze navždy zapovězena. Sytila se z rozlehlosti oblohy a síly vichrů. Když chtěla šamanka začlenit do svých kouzel magii nebes, bylo to pro ni vždy, jako by se snažila uchopit závan vzduchu. Cítila její moc, přesto ji ale nedokázala spoutat.

Bernhard Hennen- Světlo elfů - kniha I

25. ledna 2011 v 21:53 | kája |  Fantasy
.

Alben ohrožuje armáda trolů, Královna elfů Emerelle přeruší silou své magie jednu z albských stezek. Tisíce trolích válečníků se zřítí do nicoty, říše elfů se zdá být zachráněna. Svým činem ovšem zničila Emerelle také zlatou síť, již kdysi utkali Albové na ochranu svých potomků. Do srdce říše pronikají stíny a pátrají po duších, kterých by se zmocnily. Emerelle vysílá svého mistra šermíře Ollowaina spolu s koboldkou Gandou do Iskendrie, aby získali od strážců vědění informace. Ale stíny číhají všude a s nimi také nebezpečí, které ohrožuje i daleký Fjordland. A náhle se zdá, že klíčová role v boji proti prastarému nepříteli, skrývajícímu se ve stínu, už nepřipadne Ollowainovi, nýbrž dětem krále lidí Alfadase: Melvynovi, vlčímu elfovi, který otce nikdy nepoznal, Ulricovi, tajemnému dědici trůnu, a mladé lovkyni Kadlin, která netuší, jaká krev jí koluje v žilách. Ti všichni se zapletou do dobrodružství, které postaví lidi i elfy před strašlivou volbu, neboť jedna z říší je odsouzena k záhubě Alben, nebo Fjordland

Info o knize:
Název:  Světlo elfů
Autorka: Bernhard Hennen
Anglický název: Elfenlight
Nakladatel: Fantom Print
287 stran, 249 Kč

P. C. Castová- Škola noci 1.díl Download

19. ledna 2011 v 13:03 | kája |  Download knih
.
Kompletně celá kniha ke stažení ZDE

Tetování krví - Lampáři II.- ukázka

19. ledna 2011 v 13:02 | kája |  Ukázky z knih
.
Ukázka z knihy v PDF ZDE


Margit Sandemo- Sága prokletých – Touha

19. ledna 2011 v 13:00 | kája |  Fantasy
.

Světově proslulá sága Prokletých pokračuje! Čtvrtý díl vypráví o poslední generaci rodiny Prokletých. Mezi potomky Sol, Liv, Daga a Area začínají vznikat vztahy, které vzhledem k rodinné kletbě nevěstí nic dobrého. Odkaz Zlého Tengela se vrací a zdá se, že jejich prokletí nikdy neskončí. Navíc řádí mor a v Evropě se schyluje k válce. Nechte se pohltit silným příběhem plným překvapení a nečekaných zvratů!

Info o knize:
Název:  Sága prokletých - Touha
Autorka: Margit Sandemo
Nakladatel: Fragment
320 stran, 199 Kč


Margit Sandemo- Sága prokletých – Propast

19. ledna 2011 v 12:57 | kája |  Fantasy
.

Světově proslulá sága Prokletých pokračuje! Ve třetím díle se setkáváme s téměř dospělými dětmi Silje a Tengela. Dvacetiletá Sol se touží podívat na místo, kde se podle legend soustřeďují magické síly. Díky svým nadpřirozeným schopnostem se začíná dostávat do konfliktů se společností prohnilou pověrami a předsudky. Tengelova rodina však i nadále drží pevně při sobě. Dokáží překonat další nesnáze, které jim do cesty postaví osud a ostatní lidé? Nechte se pohltit silným příběhem plným překvapení a nečekaných zvratů!

Info o knize:
Název:  Sága prokletých - Propast
Autorka: Margit Sandemo
Nakladatel: Fragment
320 stran, 199 Kč

Vampýrská akademie

15. ledna 2011 v 20:31 | kája |  ZajímovostiNemůžu si pomoct, ale pokud se film bude natáčet s podobnými herci, tak se mi to asi nebude líbit. Rose mi přijde moc stará a Dimitrij zase moc mladý..

FILM JE FAKE

Tetování krví - Začátek cesty- ukázka

15. ledna 2011 v 20:23 | kája |  Ukázky z knih
.
Ukázka z knihy v PDF ZDE


Margit Sandemo- Sága prokletých 2.díl – Hon na čarodějnice

15. ledna 2011 v 19:59 | kája |  Fantasy
.

Světově proslulá sága Prokletých! Druhá kniha této fascinující ságy líčí další osudy Silje a její rodiny stižené pradávnou kletbou. Zprvu poklidný život se náhle a dramaticky změní a všichni jsou opět na útěku. Hledání nového domova pro ty, kdo jsou stíháni světskými i církevními úřady, však vůbec není snadné. Ubrání se Silje a její rodina nástrahám inkvizice, pro kterou je i sebemenší jinakost záminkou pro mučení a zabíjení nevinných? Nechte se pohltit silným příběhem, který oběhl celý svět.

Info o knize:
Název:  Sága prokletých - Hon na čarodějnice
Autorka: Margit Sandemo
Nakladatel: Fragment
296 stran, 199 Kč


Margit Sandemo- Sága prokletých 1.díl – Morová rána

15. ledna 2011 v 19:29 | kája |  Fantasy
.

Světově proslulá sága Prokletých! Příběh plný tajemství, napětí a lásky. Silje je mladá dívka, která při morové epidemii přijde o všechny své blízké i domov. Je ponechána svému osudu. Když už se všechno zdá být beznadějné, život jí zcela změní náhodné setkání s tajemným cizincem... V té době ještě netuší, že se zanedlouho ocitne v blízkosti strašidelných hor a pozná pravdu o záhadných obyvatelích a jejich prokletí. Nechte se pohltit silným příběhem, který oběhl celý svět.

Info o knize:
Název: Sága prokletých - Morová rána
Autorka: Margit Sandemo
Nakladatel: Fragment
296stran, 199 Kč

D.M. Cornish- Tetování krví - Lampáři II.

15. ledna 2011 v 10:59 | kája |  Fantasy
.
Dobrodružství v zemi hrozivých bojovníků pokračuje! Rosamunda se stává lampářským nováčkem v Železné baště. Výcvik je nelehký a hlavně nebezpečný, protože příšery číhají na každém rohu. Ty také na sebe nenechají dlouho čekat a příjezd mladé budoucí lampářky Threnody je spojen s krvavým útokem rohatých bestií. Zpupná Threnody je ale pro Rosamundu spřízněnou duší. V podzemních chodbách pevnosti odhaluje děsivý objev a ten jen utvrdí jeho podezření, že se v nitru pevnosti dějí podivné a nekalé věci. Výcvik nováčků je předčasně ukončen a Rosamundu pošlou do té nejvzdálenější a nejnebezpečnější pevnůstky, kousek od Krvavého močálu. Tam teprve začíná skutečně těžká služba mezi ostřílenými chlapíky, kteří denně čelí nebezpečí. Rosamundu čekají další nelehké zkoušky…Přečtěte si 2. díl nové fantasy trilogie Tetování krví, která uchvátila čtenáře po celém světě.Info o knize:
Název:  Tetování krví - Lampáři
Autorka: D.M. Cornish
Nakladatel: Fragment
576 stran, 479 Kč

D.M. Cornish- Tetování krví - Začátek cesty

15. ledna 2011 v 10:55 | kája |  Fantasy
.

Objevte zemi hrozivých bojovníků! Chlapec s dívčím jménem Rosamunda, nalezenec vyrůstající v útulku, je kvůli svému jménu často vystaven posměchu vrstevníků. Rád by se stal námořníkem, ale je vybrán pro povolání lampáře. Cesta za jeho posláním je však plná překážek! Rosamunda putuje divokou krajinou, kterou obývají příšery. Cestou potkává známou fulgarku Evropu a je svědkem lítého boje, ve kterém padne její pomocník. Stane se Rosamunda jejím průvodcem, nebo se přece jen rozhodne vydat na dráhu lampáře? Jaká bude jeho volba? Přečtěte si 1. díl nové fantasy trilogie Tetování krví, která uchvátila čtenáře po celém světě.

Info o knize:
Název:  Tetování krví - Začátek cesty
Autorka: D.M. Cornish
Nakladatel: Fragment
352 stran, 349 Kč

Beljanin Andrej- Upíří chutě Download

15. ledna 2011 v 10:47 | kája |  Download knih
.
Kompletně celá kniha ke stažení ZDE

Becca Fitzpatricková- Zavržený I.díl Download

15. ledna 2011 v 10:47 | kája |  Download knih
Zavržený
Kompletně celá kniha ke stažení ZDE