Červen 2012

Stříbrná relikvie- ukázka

15. června 2012 v 13:15 | kája |  Ukázky z knih
Samuel se pokusil spáchat sebevraždu.
Zaklepala jsem na dveře skladiště a otevřela. Na policích tu byly navršeny bílé papírové krabice se složkami a vzbuzovaly dojem dokonalého pořádku - jako by existoval někdo, kdo přesně věděl, kde co najít.
Samuel seděl na podlaze a zády se opíral o stoh krabic. Přes zelený nemocniční oděv měl oblečený bílý laboratorní plášť. Paže měl položené na kolenou a ruce ochable svěšené. Hlavu měl sklopenou a nevzhlédl, ani když jsem vešla. Počkal, dokud jsem nezavřela dveře, teprve pak promluvil, pořád ale nezvedl hlavu.
Myslela jsem, že se na mě odmítá podívat, protože se stydí nebo protože ví, že se zlobím.
"Pokusil se nás zabít," řekl Samuel. Na okamžik se mi zastavilo srdce, pak se mi ale bolestivě rozbušilo v hrudi, protože jsem se zmýlila. Byla jsem úplně vedle. "On", o kterém mluvil, byl Samuel - což znamenalo, že "on" nedržel v ruce otěže. Mluvila jsem se Samuelovým vlkem.

Patricia Briggs- Stříbrná relikvie 5.díl Download

15. června 2012 v 13:12 | kája |  Download knih

Kompletně celá kniha ke stažení (celý článek)

Patricia Briggs- Stříbrná relikvie

15. června 2012 v 13:03 | kája |  Fantasy
knize Stříbrná relikvie opět zavítáte do světa Mercy Thompsonové, který vytvořila Patricia Briggs.
Naplnila jej vlkodlaky, upíry, čarodějkami, kožoměnci a dalšími kouzelnými bytostmi.
Hlavní hrdinka Mercedes Thompsonová dala jméno celé sedmidílné sérii. Pracuje jako automechanik v Tri Cities v oblasti Washingtonu. Její osobní dědictví je zvláštní dar měnit se v kojota. Mercy celý život obklopuje zvláštní magický prostor. Na žebříčku kouzelných bytostí je spíše plebejec, ale její dobrodružná a ctižádostivá povaha ji nutí prosadit se i proti daleko silnějším kouzelným bytostem.
Momentálně má Mercy velký problém. Knihu, kterou si vypůjčila a která patři fae… Vrátit půjčenou knihu by mohl být celkem jednoduchý úkol. Ale knihkupectví, odkud si ji Mercy vzala, je zavřené a ona nevidí jinou možnost, jak ji předat majitelům. Podráždění fae se budou snažit svůj kouzelný majetek získat za každou cenu. Nesmějí připustit, aby padla do nesprávných rukou. Doplatí Mercy na svou zvědavost?
Mohla by najít oporu v Adamovi, vůdci místní smečky vlkodlaků. Ve svých citech dosud tápe, Adam ji přitahuje jako magnet, stále cítí na těle ozvěny jeho dotyků, ale svou náklonností si zatím jistá není. Jako stín ji stále doprovází její bývalý přítel Samuel. Osamělý vlkodlak stále bydlí s Mercy v jednom bytě, trpí depresí a má sebevražedné sklony. Jejich vztah už dlouho balancoval na hraně a s příchodem Adama se Mercy definitivně rozhodla.

Štvanice- ukázka

15. června 2012 v 12:44 Ukázky z knih
Charles nenáviděl létání. A zvlášť když pilotoval někdo jiný. Vlastním letadlem odletěl do Salt Lake, ale kdyby s ním přistál v Chicagu, upozornil by na sebe svoji kořist - a raději chtěl Lea překvapit. A kromě toho přestal poté, co uzavřeli Meig's Field, létat do Chicaga sám.
Nenáviděl velká města. Jejich pachy mu zahlcovaly čich a panoval v nich takový rámus, že neustále zachytával útržky stovky rozhovorů, ale klidně mu mohlo uniknout, že se k němu někdo plíží zezadu. Cestou tunelem od letadla do něj kdosi strčil a on se musel hodně přemáhat, aby mu šťouchnutí neoplatil, a tvrději. Přilétl na O'Hare uprostřed noci, takže se vyhnul největším davům, přesto tu bylo příliš mnoho lidí.
A nenáviděl i mobily. Když po přistání zapnul ten svůj, volal mu otec. Takže místo aby si půjčil auto a odjel do hotelu, musel teď najít nějakou místní ženu a zůstat s ní, aby ji Leo a ostatní vlci nezabili. Jediné, co věděl, bylo křestní jméno - Bran se neobtěžoval popsat ji.

Emma Becker- Pan S.

15. června 2012 v 12:34 Romány


Erotická zpověď novodobé Lolity Ellie je osmnáctiletá Francouzka, která vede bezstarostný a povrchní život. Pak ale narazí na Pána, "starého" pětačtyřicetiletého chirurga, s nímž ji spojuje záliba ve čtení a psaní erotických děl. Nejprve si vyměňují jen dopisy a esemesky, jejich vášnivý sexuální vztah pak pokračuje v hotelovém pokoji. Ellie barvitě vykresluje měsíce nedočkavého čekání, sexuální zážitky během tajných milostných schůzek i následující stručné telefonní hovory - bludný kruh, z něhož se marně snažila vymanit.

Info o knize:
Název: Pan S.
Autorka: Emma Becker
Nakladatel: Mladá fronta
320 stran, 299 Kč