Ukázky z knih

Stříbrná relikvie- ukázka

15. června 2012 v 13:15 | kája
Samuel se pokusil spáchat sebevraždu.
Zaklepala jsem na dveře skladiště a otevřela. Na policích tu byly navršeny bílé papírové krabice se složkami a vzbuzovaly dojem dokonalého pořádku - jako by existoval někdo, kdo přesně věděl, kde co najít.
Samuel seděl na podlaze a zády se opíral o stoh krabic. Přes zelený nemocniční oděv měl oblečený bílý laboratorní plášť. Paže měl položené na kolenou a ruce ochable svěšené. Hlavu měl sklopenou a nevzhlédl, ani když jsem vešla. Počkal, dokud jsem nezavřela dveře, teprve pak promluvil, pořád ale nezvedl hlavu.
Myslela jsem, že se na mě odmítá podívat, protože se stydí nebo protože ví, že se zlobím.
"Pokusil se nás zabít," řekl Samuel. Na okamžik se mi zastavilo srdce, pak se mi ale bolestivě rozbušilo v hrudi, protože jsem se zmýlila. Byla jsem úplně vedle. "On", o kterém mluvil, byl Samuel - což znamenalo, že "on" nedržel v ruce otěže. Mluvila jsem se Samuelovým vlkem.

Štvanice- ukázka

15. června 2012 v 12:44
Charles nenáviděl létání. A zvlášť když pilotoval někdo jiný. Vlastním letadlem odletěl do Salt Lake, ale kdyby s ním přistál v Chicagu, upozornil by na sebe svoji kořist - a raději chtěl Lea překvapit. A kromě toho přestal poté, co uzavřeli Meig's Field, létat do Chicaga sám.
Nenáviděl velká města. Jejich pachy mu zahlcovaly čich a panoval v nich takový rámus, že neustále zachytával útržky stovky rozhovorů, ale klidně mu mohlo uniknout, že se k němu někdo plíží zezadu. Cestou tunelem od letadla do něj kdosi strčil a on se musel hodně přemáhat, aby mu šťouchnutí neoplatil, a tvrději. Přilétl na O'Hare uprostřed noci, takže se vyhnul největším davům, přesto tu bylo příliš mnoho lidí.
A nenáviděl i mobily. Když po přistání zapnul ten svůj, volal mu otec. Takže místo aby si půjčil auto a odjel do hotelu, musel teď najít nějakou místní ženu a zůstat s ní, aby ji Leo a ostatní vlci nezabili. Jediné, co věděl, bylo křestní jméno - Bran se neobtěžoval popsat ji.

Mrazení - ukázka

2. března 2011 v 13:25 | kája
1

Slepá vášeň- ukázka

9. února 2011 v 10:23 | kája
1

Světlo elfů - kniha II. - ukázka

25. ledna 2011 v 21:54 | kája
O chvíli později uvedl Alvias do trůnního sálu postavu v dlouhé černé kutně. Tvář strážce vědění zůstávala skryta ve stínu kápě. Uctivě se zastavil deset kroků od trůnu. Hofmistr se držel vedle něj. "Víte, proč přicházím, paní?"
"Ano. Udivuje mě ovšem, proč přicházíš tak pozdě."
"Vydal jsem se za zloději okamžitě, paní."
Emerelle se zarazila. Reilifovi to trvalo patnáct let. Neuvědomoval si to snad? Rozhodla se ponechat si tuto informaci zatím pro sebe. "Přicházíš kvůli knize Cesty Albů, kterou napsal můj bratr Meliander."
"Přesně tak, paní. Žádám spravedlnost. Oba zloději věděli, jaké zákony v knihovně platí a jaký trest je čeká, pokud odcizí naše díla. Iskendrie je otevřela všem a většinou našim návštěvníkům dovolujeme, aby si pořídili opisy každého textu, který si přejí vidět. Nicméně proti krádeži knih postupujeme s veškerou tvrdostí."
"Bráníte se s toutéž vehemencí také proti tomu, aby se do vašich sbírek nedostávaly kradené věci? Nebo platí v tomto směru v Iskendrii dvojí měřítko?"

Světlo elfů - kniha I - ukázka

25. ledna 2011 v 21:53 | kája
Skanga se zahleděla branou do tmy. Cesta před nimi zářila teplým zlatem.Viděla ji jinak než zástupy válečníků, které se po ní vydají. Její magické oko rozeznávalo pravou podstatu stezky. Podobně jako tlusté lano byla spletena ze stovek vláken. Jen Albové dokázali využívat magii k tak podivuhodným kouzlům.
Nadšení, se kterým mladí bojovníci zaútočili, v sobě mělo něco nakažlivého. Mohou dnes zvítězit! Proč čekat roky?
Skanga zvedla hůl kolmo do vzduchu. "Vpřed, děti moje, jak vám nařizuje král! Rychleji! Povedu vás do srdce zkázy. Ke královskému sídlu Emerelle!" Po Branbartově boku se zařadila do zástupu útočníků.
První krok branou vyžadoval největší odvahu. Opouštěli pevnou zem, aby vkročili na stezku, skládající se z pouhého světla. Skanga tak učinila už stokrát, pokaždé se ale musela znovu přemáhat, aby se odhodlala plně se spolehnout na kouzlo Albů. Věděla lépe než kdo jiný, co to znamená vkročit do nicoty, do oné temnoty, která ležela za tenkým předivem magie.
Šamanka si podezíravě prohlížela řídkou síť z modrých a zelených siločar, která se ochranitelsky klenula nad zlatou stezkou. Modrá, tato barva magie, zůstala Skanze navždy zapovězena. Sytila se z rozlehlosti oblohy a síly vichrů. Když chtěla šamanka začlenit do svých kouzel magii nebes, bylo to pro ni vždy, jako by se snažila uchopit závan vzduchu. Cítila její moc, přesto ji ale nedokázala spoutat.

Tetování krví - Lampáři II.- ukázka

19. ledna 2011 v 13:02 | kája
.
Ukázka z knihy v PDF ZDE

Sága prokletých Touha - ukázka

19. ledna 2011 v 13:01 | kája
1

Sága prokletých Propast - ukázka

19. ledna 2011 v 13:00 | kája
1

Tetování krví - Začátek cesty- ukázka

15. ledna 2011 v 20:23 | kája
.
Ukázka z knihy v PDF ZDE

Sága prokletých Hon na čarodejnice - ukázka

15. ledna 2011 v 20:21 | kája
1

Sága prokletých Morová rána - ukázka

15. ledna 2011 v 19:35 | kája
1

Napořád - ukázka

9. ledna 2011 v 21:01 | kája
1

Vampýrská akademie V.- ukázka

9. ledna 2011 v 19:55 | kája
1

Upíří deníky Probuzení I.- ukázka

27. října 2010 v 9:29 | kája
1

Probuzený milenec- ukázka

25. října 2010 v 0:45 | kája
1

Škola noci: Pronásledovaná- ukázka

25. října 2010 v 0:37 | kája
1

Akademie Evernight I.- ukázka

5. října 2010 v 22:28
Rozběhla jsem se východním směrem a snažila jsem se rychle dostat od Evernightu co nejdál. Má noční můra mě nepřestávala pronásledovat. To místo mě děsilo k smrti. Když od něj uteču, můj strach zmizí. Zastavila jsem se, prudce oddechovala a otočila se, abych zjistila, jak jsem daleko...
A najednou jsem ho uviděla. Asi padesát metrů ode mě stál zpola zahalen mlhou muž v dlouhém, tmavém kabátě. V okamžiku, když jsem ho spatřila, se rozběhl směrem ke mně.
Až v tu chvíli jsem poznala, co je opravdový strach. Byla jsem v šoku, jako kdyby mě někdo polil ledovou vodou, a zjistila jsem, jak rychle dokážu doopravdy utíkat. Nekřičela jsem. Nemělo to smysl, protože jsem utekla do lesa, aby mě nikdo nenašel, což byla ta nejhloupější věc, kterou jsem kdy udělala, a vypadalo to, že i poslední. Ani jsem si sebou nevzala mobilní telefon, protože tu stejně nebyl signál. Nebyl tu nikdo, kdo by mě mohl zachránit. Musela jsem běžet jako o život.

Škola noci: Nezkrotná- ukázka

4. října 2010 v 16:59 | kája
1

Škola noci: Vyvolená- ukázka

4. října 2010 v 16:49 | kája
1

Škola noci: Zrazená- ukázka

4. října 2010 v 16:43 | kája
1

Škola noci: Označená- ukázka

4. října 2010 v 16:33 | kája
1

Milenec z věčnosti- ukázka

28. září 2010 v 14:49 | kája
1

Milenec z temnot- ukázka

28. září 2010 v 14:33 | kája
1

Vampýrská akademie IV.- ukázka

22. září 2010 v 21:59 | kája
1
 
 

Reklama